Нове життя старих картин

Роботам Семена Прохорова, із колекції Лебединського міського художнього музею ім. Б.К. Руднєва, у 2018 році пощастило двічі. Спочатку їх помітили реставратори із Київського національного науково-дослідного Реставраційного центру України, а потім за сприяння депутата Сумської обласної ради Валерія Чалого, із обласного бюджету були виділені 20 тисяч гривень на реставрацію цих робіт.

80 робочих годин витратили в жовтні 2018 року завідувач науково-дослідного відділу реставрації творів олійного живопису ННДРЦУ Володимир Папушенко та художник-реставратор вищої категорії Ірина Сапєгіна на реставрацію художніх творів Семена Прохорова (1873-1948) «Гурток червоного хреста», 1936 та «П’ятихвилинка у панчишному цеху», 1937 (160х210 см кожна). Реставратори не лише усунили прориви полотна, виправили деформовані частини основи, ґрунту, фарбового шару живопису, відновили втрачені фрагменти та лакове покриття, а й замінили старі підрамники на обох роботах.

Та «везіння» для робіт на цьому не скінчилося. Вже в лютому 2019 року картини отримали й нові рами, виготовлені на підприємстві «Бук» в Лебедині (керівник Сергій Буката). Рами із натурального дерева – ясеня, виготовлені в стилі 30-х років ХХ століття, як і самі картини. Вага кожної рами – близько 30 кг. Встановили рами на картини 22 лютого 2019 року.

Приємно й те, що одна із рам стала подарунком Сергія Букати Лебединському міському художньому музею ім. Б.К. Руднєва. Цей шляхетний жест дозволив художньому музею «одягти» обидві роботи Семена Прохорова, завершивши цим процес їх реставрації.

В музеї дякують Сергію Букаті, Іллі Букаті та всім, хто приклав своїх зусиль до виготовлення цих рам. В музеї також сподіваються, що цей шляхетний жест знайде відклик й в інших підприємців та бізнесменів міста Лебедина, не байдужих до мистецтва, історії та майбутнього свого міста. Навіть не велика рама стане для музею бажаним подарунком.

Художній музей

 

Про художника. Семен Маркович Прохоров (30 січня (11 лютого) 1873, Малоярославець, тепер місто Калузької області, Росія – 23 липня 1948, Харків) – український живописець. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1941).

Життєвий і творчий шлях С.М.Прохорова – талановитого графіка і живописця, педагога, чия творчість займає одне з провідних місць в українському образотворчому мистецтві першої половини ХХ століття, був пов’язаний з Харковом. Саме в Харкові він прожив 35 років, викладав у Харківському художньому училищі (з 1921 р – Харківський художній технікум, з 1929 р – художній інститут). У 1944 році, до сторіччя з дня народження Іллі Юхимовича Рєпіна, в пам’ять про великого художника і свого вчителя, С.М.Прохоров заснував Харківську художню школу № 1 ім.І.Е.Репіна, яка працює донині. Також виховав харківську плеяду талановитих живописців і графіків. Серед них – відомі радянські художники М.М.Черемних і М.Г.Котов.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *