В Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва – нова цікава виставка. 24 січня 2019 року там представили роботи із колекції Національного музею заповідника українського гончарства в Опішному, що знайомлять глядача з мистецькою спадщиною творчої родини Кричевських, мистецтво і доля якої яскраво фокусують еволюцію шляхів розвитку української культури, виявляють її самобутність та внесок у світове мистецтво.
Виставковий зал прикрасили 22 живописні та графічні роботи чотирьох талановитих митців творчої династії: Галини Василівни Кричевської-Лінде, Оксани Лінде де Очоа, Лади Росандіч та Бланки Мирослави Лінде-Дункан. Експозиція вийшла дуже цікавою, адже виставлені твори охоплюють 70 років (1943-2013 рр). Це значний проміжок часу, насичений багатьма подіями, історичними поворотами та перепитіями. Тому представлені картини дуже різних стилів і напрямків, об’єднаних, при цьому, родинним колом Кричевських.
Творчість цієї славетної родини складає одну з кращих сторінок українського мистецтва з кінця ХІХ століття й донині. Ім’я Кричевських відоме в Україні й за її межами, адже не лише Василь Григорович Кричевський (1872–1952) – архітектор, маляр, графік, художник театру та кіно, творець Малого герба України та засновник українського архітектурного стилю модерн – прислужився розвитку українського мистецтва, його нащадки теж продовжили справу мистецького творення, однак більшу частину життя змушені були робити це за кордоном. І тим цікавіші їхні роботи.
Загалом, родина Кричевських подарувала Україні і світу більше 30 талановитих художників, архітекторів, скульпторів. До цього, роботи лише шести її представників, що зберігаються в нашому художньому музеї, були знайомі лебединцям. Це зокрема, твори Василя Григоровича Кричевського, його брата – Федора Кричевського, Миколи і Василя Васильовичів Кричевських, Олени Євгенівни Кричевської та Катерини Кричевської-Росандич, що були подаровані музею, як самими авторами, так і їх нащадками.
Твори ж Галини Василівни Кричевської-Лінде, Оксани Лінде де Очоа, Лади Росандіч та Бланки Мирослави Лінде-Дункан, в Лебедині – вперше. Їх роботи – яскраві, індивідуальні, сповнені любові до життя і свободи. Сміливі експерименти митців з різними техніками, а також колажними варіаціями створюють оригінальні й дивовижні образи та сюжети.
…Буремні події ХХ століття та примхи долі розвіяли представників роду Кричевських по всьому світу. Оксана Лінде де Очоа живе у Каракасі (Венесуела), Лада Росандіч у Каліфорнії (США), Бланка Мирослава Лінде-Дункан в місті Бунвіль, штат Міссурі (США). Проте, де б вони не знаходилися, вони не поривають зв’язків із своєю далекою Батьківщиною, цікавляться її життям та діляться з нею своєю творчістю.
Яскраві картини, що поєднують в собі живописні традиції України, США та Південної Америки, викликали жвавий інтерес у присутніх на виставці учнів 8-го класу Лебединської ЗОШ №1 та гостей вернісажу, серед яких була й секретар міської ради Оксана Древаль. Вона привітала організаторів та гостей виставки та відзначила, що саме мистецтво сьогодні об’єднує всіх українців, де б вони не знаходилися.
Привітали присутніх також голова громадської організації «Мистецька платформа Лебедина» Іван Мальцев, Світлана Тонкошкур та гості вернісажу. Доповнили атмосферу вражень музичні вітання від Маргарити Бойко («Ой на вулиці скрипка грає») – учениці Лебединської дитячої школи мистецтв (клас викладача Наталії Пелипенко, концертмейстр – Альона Литвиненко).
Триватиме виставка «Мистецька палітра творчої родини Кричевських» із колекції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, до 20 березня 2019 року. Лебединський міський художній музей ім. Б.К.Руднєва знаходиться за адресою: пл. Волі, 17, тел. 2-18-81. Графік роботи: вт.-пт.: з 08:00 до 17:15, сб. з 08:00 до 16:00. Вихідні: неділя та понеділок. Більше інформації на сайті музею – http://artmuseum.lebedyn.org/
Художній музей