Громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу

Це передбачено Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабміну від 21 жовтня 1995 р. № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 р. № 329). У разі коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість. Обов’язкова плата розраховується за формулою для кожного домогосподарства індивідуально і залежить лише від доходу конкретної сім’ї.

Як розрахувати свій обов’язковий платіж? Наводимо формулу розрахунку обов’язкового відсотка платежу. Середньомісячний дохід сім’ї ділиться на кількість членів сім’ї і визначається середньомісячний дохід на одну особу. Цей дохід ділиться на прожитковий мінімум (з жовтня 2018 р. 1777 гривень, якщо субсидія розраховується з грудня, середній прожитковий мінімум становить 1853 гривні), ділиться на базовий коефіцієнт 2 і множиться на 15 (базова норма плати за житлово-комунальні послуги, %).

У випадку, коли громадянин має заборгованість зі сплати обов’язкової частки платежу, встановленого йому під час призначення житлової субсидії і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 гривень), рішенням комісії надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг. Як же сплачувати за надані послуги отримувачам субсидії? Наведемо декілька прикладів:

  1. Якщо розмір обов’язкового платежу за певну послугу становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило лише на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 гривень.
  2. Якщо розмір обов’язкового платежу за певну послугу становить 200 гривень на місяць, домогосподарство має субсидію 300 гривень за цією послугою, спожило на 320 гривень, сплаті підлягатиме 200 гривень, тобто обов’язковий платіж.
  3. Якщо у домогосподарства була переплата власними коштами (не за рахунок наданої субсидії) на суму 100 гривень, розмір обов’язкового платежу за певну послугу становить 200 гривень на місяць, домогосподарством спожито послуги на 200 гривень, у даному випадку переплату можна використати як оплату послуги, і сплаті підлягатиме 100 гривень.
    Невикористана у відповідному місяці житлова субсидія зараховується на рахунок отримувача житлової субсидії для сплати за надану послугу, що використана понад соціальну норму.

Для прикладу. Домогосподарство має розмір обов’язкового платежу за певну послугу 1000 гривень, субсидію 1500 гривень, у теплому місяці (наприклад листопад) використало послуги на 1500 гривень, сплатили за надану послугу 1000 гривень (обов’язковий платіж), сума зекономленої субсидії 1000 гривень зараховується для сплати за надану послугу понад норму у наступному місяці. Тобто у грудні якщо домогосподарство використало послугу на 3000 гривень, то до сплати підлягає лише 1000 гривень (обов’язковий платіж), інше покриває субсидія (1500 гривень субсидія поточного місяця та 500 гривень зекономлена субсидія минулого місяця, інші 500 гривень можна використати у наступному періоді).

Чинним законодавством передбачено повернення до державного бюджету сум невикористаної субсидії після закінчення опалювального сезону.

Управління праці та соціального захисту населення.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *