Осінній вернісаж декоративно-ужиткового мистецтва

Традиції та новаторство об’єднала нова виставка декоративно-ужиткового мистецтва «Жіночі руки особливі», що 30 жовтня 2018 року відкрилася в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва. Присвячена вона Дню соціального працівника та проходить за підтримки міського управління праці та соціального захисту населення.

В експозиції виставки представлено понад 150 виробів народного мистецтва, виконаних в різноманітних техніках: декоративне шитво, килимарство, вишивка, бісероплетіння, вироби із солоного тіста, полімерної глини, дерева та овочів, що охоплюють майже всю палітру творчості лебединських майстрів.

Виставка декоративно-ужиткового мистецтва не тільки надзвичайно цікава, а й дає шанувальникам народного мистецтва гарну нагоду познайомитись з новими роботами відомих лебединських майстринь, відкрити для себе нові мистецькі імена. Адже щороку такі виставки включають найкращі роботи найталановитіших майстрів нашого міста з різних видів народного мистецтва, відзначає куратор виставки Тетяна Химич.

Цього разу свої роботи представили одразу 12 лебединських майстринь, кожна з яких є своєрідною, неординарною творчою особистістю з індивідуальним художнім почерком. Знайомлячись з виставкою, не можливо не захоплюватися роботами вишитими хрестиком Юлії Тонкошкур, килимами і вишивкою Клавдії Калюжної, неповторними рушниками Катерини Харченко, ліричними картинами, вишитими хрестиком та бісером Жанни Румеги, Лідії Зінченко, Тетяни Телевної й Наталії Владзієвської. Привертають увагу й композиції з овочів Раїси Таран та в’язані іграшки Любові Саєнко.

Справжнім відкриттям для відвідувачів стали вироби із полімерної глини Світлани Єлагіної та витончені композиції із солоного тіста, дерева та фарфору Тетяни Євдан. Родзинкою експозиції стала унікальна колекція ляльок Ольги Подвезько, котра власноруч створює для них одяг. Всього в її колекції понад 200 різноманітних ляльок, 48 із яких представлені на виставці в музеї.

Першими гостями вернісажу стали рідні та друзі майстринь, колеги по ремеслу та численні шанувальники їх таланту. Серед перших привітала учасників виставки і виконуюча обов’язки міського голови Оксана Древаль. Вона вручила народним майстриням Подяки Олександра Бакликова із щирими словами вдячності за невичерпну енергію та відданість справі, а також поділилася власними враженнями від виставки: «Роботи учасників вражають своїм колористичним розмаїттям, вони проникнуті духом віри в майбутнє, в багатство рідного міста, розмаїття українського мистецтва. Виставка також демонструє настільки багатий Лебедин талантами».

На згадку про виставку у музеї, всі учасники отримали також подарунки від міського управління праці і соціального захисту населення.

Дякуючи гостям за щирі вітання, учасники виставки розповісти про свій творчий досвід, натхнення та поділитися планами на майбутнє. Кожну з майстринь, незалежно від жанру, об’єднує прагнення до відродження старовинних традиційних технік та мистецької мови і в той же час пошук шляхів єднання сталої народної традиції з новими формами виразності.

Своїми враженнями поділилася й заступник начальника міського управління праці Ніна Гончарова «Кожна робота розмовляє фарбами, лініями, розповідає про своїх авторів, несе радість та позитив, що відволікає від буденних проблем кожного гостя виставки».

Піднесену атмосферу свята доповнили скрипка учня дитячої школи мистецтв Павла Лавриненка (керівник Наталія Пилипенко) та піаніно вчителя Наталії Волкової.

Триватиме виставка «Жіночі руки особливі» до 14 листопада 2018 року. Тож, запрошуємо всіх мешканців та гостей міста завітати до художнього музею і насолодитися розмаїттям доробків лебединських майстрів сучасного декоративного мистецтва. Музей знаходиться за адресою: м. Лебедин, пл. Волі, 17. Графік роботи: вт.-пт. з 08.00 до 17.15, в сб. з 08:00 до 16:00. Обідня перерва з 12:00 до 13:00. Вихідні: неділя та понеділок. Тел. для довідок: 2-18-81. Сайт – http://artmuseum.lebedyn.org/

Художній музей

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *