Сьогодні Європейський день боротьби з торгівлею людьми

День започаткований Європарламентом у 2007 році. Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть стати чоловіки, жінки і діти, як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. Нині щороку жертвами цього злочину стають близько 2 млн осіб, причому третина з них – діти. За оцінками Міжнародної організації з міграції (МОМ), близько 170 тис. українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року. На сьогодні Україна є однією із основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі.

Минулого, 2017 року представництво МОМ в Україні ідентифікувало та надало допомогу понад 1 200 постраждалим. Організація протидіє торгівлі людьми у нашій країні вже протягом 20 років і за цей час 15 тис. постраждалих від сучасного рабства отримали медичну, психосоціальну та правову допомогу.

Якщо на початку 2000 років переважала торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації, то зараз лідирує трудова експлуатація. Так само змінилося і співвідношення жертв торгівлі людьми за статтю – якщо раніше майже 85 % потерпілих були жінки, то зараз понад 60 % складають чоловіки. Люди з України опинились у ситуації сучасного рабства у понад 50 країнах. Не варто вважати, що жертвами сучасних работорговців стають люди з низьким освітнім рівнем – як свідчить статистика, потрапити в рабство може будь-хто, зокрема, серед постраждалих чимало людей з технічною та, навіть, вищою освітою. Теж саме стосується і віку: серед зареєстрованих постраждалих наймолодшій було лише три роки, а найстаршій – вісімдесят три.

Варто нагадати, Україна ратифікувала у вересні 2010 року Конвенцію Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми. У вересні 2011 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про протидію торгівлі людьми». У 2011 році український парламент ратифікував ще один документ – Конвенцію Ради Європи №201 про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насилля. Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах. Стаття 149 Кримінального Кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *