Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю»

Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» (далі – Центр), створена в 2001 році за участі Міжнародної організації праці, є провідною реабілітаційною установою сфери управління Міністерства соціальної політики України. Змістом і метою діяльності Центру є надання реабілітаційних послуг особам з інвалідністю – громадянам України задля їх психологічного, соціального, професійного, фізичного відновлення та зростання. Реабілітацію в Центрі проходять особи з інвалідністю з усіх регіонів України, включаючи таких з числа учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та учасників бойових дій тощо. З початку діяльності в Центрі пройшли реабілітацію майже 3500 пацієнтів та слухачів, кожний другий з яких працевлаштований на відкритому ринку праці за сприяння Центру та місцевих органів служби зайнятості.

Центр розташований поблизу с. Лютіж Вишгородського району Київської області в мальовничій лісопарковій місцевості на березі Київського водосховища.

Чарівна лісова природа, доглянута територія, наповнене киснем чисте повітря та співи лісових птахів створюють чудову психологічну атмосферу для перебування в Центрі. Увага та милосердя співробітників – психологів, лікарів, викладачів, соціальних працівників, фізичних реабілітологів, обслуговуючого персоналу забезпечують комфортне перебування в Центрі, а повноцінне триразове харчування та безпечний екологічний стан сприяють зміцненню та підвищенню реабілітаційного потенціалу людини. В реабілітаційному процесі активно задіяні зали з лікувальної фізкультури, басейн, бальнеовідділення, масажний кабінет, спортивний майданчик, а проведення дискотек, конкурсів, тематичних вечорів ефективно підвищують психоемоційний стан реабілітантів.

У процесі психологічної реабілітації беруть участь висококваліфіковані, досвідчені психологи, які працювали з українськими бійцями безпосередньо в зоні АТО та продовжують надавати послуги з психологічної реабілітації особам, які одержали психотравми у зоні бойових дій на сході України та під час Революції Гідності.

Згідно з Порядком проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та поетраждалих учасників Революції Гідності затвердженим Постановою КМУ 27.12.2017 р. № 1057, реабілітаційні заходи у Центрі проводиться за Програмою психологічної реабілітації та на підставі відповідної угоди.

Свою оздоровчу та психокорегуючу діяльність Центр на вищому професійному рівні поєднує з професійним навчанням осіб з інвалідністю, яке допомагає здобути нову робітничу професію. В оснащених навчальних кабінетах і майстернях особи з інвалідністю можуть опанувати наступні професії: бджоляр (термін 6 міс.), взуттьовик з ремонту взуття (термін 10 міс.), вишивальник (термін 11 міс.), манікюрних (термін 3,8 міс.), обліковець з реєстрації бухгалтерських даних (термін 10 міс.), оператор комп’ютерного набору (термін 10 міс.), перукар (перукар-модельєр) (термін 6 міс.), секретар керівника (організації, підприємства, установи) (термін 10 міс.), слюсар з ремонту автомобілів (термін 10 міс.), швачка (термін 10 міс.). Початок професійної реабілітації за вказаними професіями здійснюватиметься з 1 вересня 2018 року. Для того, щоб вступити до Центру необхідно подати або надіслати до його приймальної комісії наступні документи:

  • заява про вступ до Центру із зазначенням обраної професії;
  • документи про освіту(копія)(для професійної реабілітації);
  • медична довідка (лікарський професійно-консультативний висновок) за формою №086/о;
  • довідка МСЕК (ЛКК) про встановлення групи інвалідності (копія);
  • виписка з особової амбулаторної картки стосовно динаміки інвалідизуючого захворювання за останні 2 роки;
  • копія паспорта (сторінки із зазначенням П.І.Б., яким органом і коли виданий, місце проживання);
  • дві фотокартки розміром 3×4;
  • індивідуальна програма реабілітації, видана МСЕК (ЛКК) (копія);
  • рекомендація центру зайнятості (за результатами наданих профорієнтаційних послуг) (для професійного навчання);
  • гарантійний лист про працевлаштування (при наявності) від підприємств, організацій, установ, що дає право на переважне зарахування до Центру (якщо мається);
  • заява про згоду на збір, обробку та збереження персональних даних;
  • копія ідентифікаційного коду.

Реабілітація, проживання, харчування в Центрі здійснюється для осіб з інвалідністю безкоштовно, за рахунок коштів Державного бюджету, а психологічна реабілітація протягом 18 днів – за рахунок коштів місцевих бюджетів за місцем проживання реабілітанта (на засадах тристоронньої угоди). З метою вступу до Центру реабілітант спочатку має звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання задля вибору виду реабілітації та підготовки відповідних документів.

З дня заснування Центру його очолює директор, Заслужений лікар України, кандидат медичних наук Авраменко Микола Леонідович.

Адреса Приймальної комісії Центру: урочище «Туровча лісова», 2, с. Лютіж, Вишгородський район, Київська область, 07352 тел./факс (04596)40-0-11, (044)425-84-91.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *