ART-виховання: дошкільнята знайомилися з картинами

Світ мистецтва безмежний. Пізнавати його можна не день, не рік, а все життя. Тому, починаючи краще з дошкільного віку, розвиваючи у дітей художній смак та виховуючи любов до прекрасного. В художньому музеї ім. Б.К. Руднєва вже рік діє проект «Відкритий мистецький простір», метою якого є збагачення уявлень про види, жанри, специфіку мистецтва, ознайомлення дітей з експонатами музею, виховання естетичного ставлення до творів  мистецтва, чуйності до краси.

Цікаво проходили заняття для старших груп в дитячих садках «Калинка» та «Чайка». З музейних фондів для цієї вікової категорії були підібрані картини з різними сюжетами: «Бабине літо» В. Грицая, «Одинока сосна» та «Дзвіночки» М. Камчатного, «Гранат і хурма» Л. Віштала та ін. Малеча із захопленням поринула у світ прекрасного.

Знайомство з картинами супроводжувалося читанням віршів, розповіддю легенд, загадками, грою, що дуже подобається дітям. Наприклад, під час показу картини «Осінь» Г. Дзюби прозвучали вірші про осінь та загадка «Невидимка ходить в гаї, всі дерева роздягає». Діти  розгадували, хто ж ця «невидимка», а потім обговорювали, що зображено на картині, яка пора року, які кольори переважають на полотні. Фантазуючи «входили» в пейзаж, вдихали на повні груди свіжого повітря, милувались блакиттю безхмарного неба, подумки підставляли обличчя лагідним сонячним променям, відгадували настрій картини.

В художньому музеї впевнені, що такі заняття дають можливість дізнатися про мистецтво в пізнавальній і доступній формі. Діти не тільки пізнають прекрасний світ живопису, графіки, але й самі стають художниками під час практичних занять.

Художній музей

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *