До уваги учасників АТО та членів сімей загиблих учасників АТО!

Рішенням п’ятнадцятої сесії сьомого скликання Сумської обласної ради від 15.09.2017 року прийнято зміни до Обласної комплексної програми соціального захисту населення на 2017-2021 роки, відповідно до яких учасники АТО та члени сімей загиблих учасників АТО мають право на отримання компенсації вартості проходження обстеження методом магнітно-резонансної томографії та на відшкодування за встановлення пам’ятників та облаштування місць поховання загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції.

Порядок
використання бюджетних коштів для надання адресної грошової допомоги учасникам антитерористичної операції та сім’ям загиблих за проходження обстеження методом магнітно-резонансної томографії

1. Цей Порядок розроблений відповідно до вимог Бюджетного Кодексу України та визначає механізм використання коштів для надання адресної грошової допомоги мешканцям Сумської області – учасникам антитерористичної операції та членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції за проходження обстеження методом магнітно-резонансної томографії (далі-MPI) без використання або з використанням контрастної речовини (далі – компенсація).
2. Компенсація надається за рахунок коштів обласного бюджету громадянам – учасникам антитерористичної операції та членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, які пройшли обстеження методом МРТ у розмірі 100% фактичної вартості зазначених послуг.
3. Отримувач компенсації звертається до Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації з відповідною заявою, в якій зазначаються реквізити рахунку в уповноваженому банку, на який перераховується компенсація.
До заяви додаються:
-копія паспорта;
-копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків заявника або, якщо особа через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган,
– копія сторінки паспорта, де є відмітка про наявність у неї права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта;
-копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни та довідка про без¬посередню участь в антитерористичній операції; члени сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції – відповідне посвідчення;
-копія направлення амбулаторного чи стаціонарного хворого на обстеження (МРТ) після висновку обласного фахівця;
-оригінал чека про проведення МРТ із зазначенням фактичної вартості проведеного дослідження.
Для підтвердження права на отримання компенсації Департамент соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації може перевіряти достовірність наданої інформації щодо встановлення відповідного статусу заявнику, необхідності проходження обстеження методом МРТ тощо.
3. Департамент соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації протягом 10 днів після отриманім заяви та всіх документів, зазначених у пункті 2 цього Порядку, призначає компенсацію заявнику.
3. Компенсація перераховується на банківський рахунок заявника у п’ятиденний термін після надходження коштів на рахунок Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації
4. Департамент соціального захисту населення забезпечує зберігання докумен¬тів, на підставі яких здійснена виплата допомоги, згідно з чинним законодавством.

ПОРЯДОК
використання коштів обласного бюджету для забезпечення відшкодування за встановлення пам’ятників та облаштування місць поховання загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції

1. Цей Порядок розроблений відповідно до вимог Бюджетного Кодексу України та визначає механізм використання коштів, передбачених для забезпечення відшкодування за встановлення пам’ятників та облаштування місць поховання загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції за ра¬хунок коштів обласного бюджету.
2. Забезпечення відшкодування за встановлення пам’ятників та облаштування місць поховання загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції (далі – компенсація) здійснюється одному з членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, у разі якщо вартість пам’ятника, його встановлення та облаштування місця поховання не відшкодована в повному обсязі з місцевого бюджету шляхом надання цільової матеріальної допомоги або оплати відповідних матеріалів та послуг.
3. Компенсацією відповідно до цього Порядку забезпечуються члени сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли внаслідок травми, поранення, контузії, каліцтва, захворювання, одержаних під час участі в антитерористичній операції, (далі – пільгова категорія сімей).
До осіб, зазначених у абзаці першому пункту 3 цього Порядку, належать:
-сім’ї військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовців військових прокуратур, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, та загинули (пропали безвісти), померли внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням обов’язків військової служби в районах антитерористичної операції у період її проведення, або травми, поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення;
-сім’ї осіб, які, перебуваючи у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, загинули (пропали безвісти), померли внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням обов’язків військової служби в районах антитерористичної операції у період її проведення або травми, поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, за умови, що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;
-сім’ї осіб, які, перебуваючи у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час виконання такими добровольчими формуваннями завдань антитерористичної операції у взаємодії із Збройними Силами України, Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією України, Національною гвардією України та іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, яким встановлено статус осіб, на яких поширюється чинність закону відповідно до частини сьомої пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
До членів сім’ї відповідно до цього порядку належать: дружина (чоловік), повнолітні діти, батько, мати.
4. Виплата компенсації пільговій категорії сімей здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій, міських рад один раз за місцем реєстрації однієї з осіб, зазначених у пункті 3 цього Порядку, у разі часткової або повної оплати вартості пам’ятника, його встановлення та облаштування місця поховання власними коштами без подальшої компенсації з місцевого бюджету.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *