Останнім часом стає все більш популярним таке явище, як «ОСББ»

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку – неприбуткова юридична особа, створена власником житлових та нежитлових приміщень для спільного користування, утримання та управління своїм будинком та прибудинковою територією, а також для юридичного оформлення їхніх майнових прав на будинок та прибудинкову територію.

ОСББ створюється на основі права сумісної власності і представляє лише співвласників нерухомості, щоб самостійно вирішувати — хто обслуговуватиме будинок, які будуть внески на його утримання (квартплата), кому здавати в оренду нежитлові приміщення тощо, куди витрачати гроші. Ефективне використання коштів і контроль приводять до якіснішого та раціональнішого утримання будинку.

ОСББ несе лише управлінські повноваження і не стає власником будинку в цілому — співвласниками будинку залишаються власники квартир та нежитлових приміщень. ОСББ, як юридичній особі, належать допоміжні приміщення та земельна ділянка (якщо вона була приватизована).

Доцільність створення ОСББ залежить від тих завдань, які мешканці ставлять перед собою, одним з яких може бути контроль за послугами ЖЕКу. ОСББ може щомісячно підписувати із ЖЕКом акти про виконання робіт з утримання будинку, на підставі яких визначається факт виконання та обсяги конкретних робіт і відповідно проводяться нарахування (перерахунок) мешканцям.

ОСББ має право мати розрахункові рахунки, розміщувати депозити в банках, купувати/продавати майно, має право здавати підсобні приміщення або їх частини в оренду.

У нашому місті також з’явилися такі об’єднання багатоповерхових будинків. На вул. Тараса Шевченка буд. №3, вул. Сумській буд. №108 уже відбуваються роботи по облагородженню прибудинкової території. Займаються цим мешканці будинків самостійно з власної ініціативи.

Територія будинків заграла новими барвами, адже на ній не лише чисто, а і є вклад душі людей, що там проживають: висаджено велику кількість квітів, спеціально зроблені декорації, пофарбовані лавки. На територію таких будинків приємно зайти і відпочити. Ми вдячні небайдужим мешканцям міста Лебедина, що турбуються про зовнішній вигляд свої будинків. Завдяки такій високій громадській свідомості рівень благоустрою нашого міста підвищується, а це в свою чергу,  йде на користь розвитку нашої громади.