Україна завжди славилася своїм декоративно – прикладним мистецтвом. До наших днів дійшли численні вироби народного мистецтва: вишивки, одяг, декоративне ткацтво, художня кераміка, різьблення, тощо.
Пройшли ті часи, коли люди жили, дбаючи про гармонію у стосунках з природою, але зараз зростає інтерес до етнічної спадщини народу. Адже без минулого, без коренів немає майбутнього в жодного народу, в жодної родини, в жодної людини. Українцям є з чим постати перед іншими націями. Наш народ доніс до сьогоднішнього дня багатющі скарби духовної та матеріальної культури.
У художньому музеї ім. Б.К. Руднєва протягом двох тижнів проводились майстер – класи з художньої вишивки. Учні 6 – тих класів СШ № 7 та ЗОШ № 4 мали можливість познайомитись та навчитись традиційних технік вишивання (стебловий шов, вільна гладь) під керівництвом майстрині, працівника музею Світлани Кульомзи.
Учні поринули у чарівний світ історії створення вишиванок, познайомилися із експозицією виставки «Два кольори мої, два кольори» і почали створювати своїми руками вітальні листівки з елементами вишивки. У дитячих руках оживали пуп’янки, квіточки, листочки. З великим задоволення школярі понесли свої вироби додому.
Працівники музею застосовують нові методи роботи з відвідувачами, одним із яких є майстер – клас. Цим ми не тільки зберігаємо народні традиції і ремесла, а й поширюємо їх в суспільстві. Приємно, що молоде покоління з радістю відгукується на відродження того прекрасного, що залишили нам предки.
Лебединський художній музей