Ні для кого вже не є новиною, що платники ЄСВ зобов’язані щомісячно подавати звітність із ЄСВ до фіскальних органів. Стосовно правил складання і подання звітності, а також порядок заповнення деяких таблиць звіту надає роз’яснення Лебединське об’єднане УПФУ Сумської області.
Безперечно, перш ніж приступати до заповнення ЄСВ-звітності роботодавцю потрібно звернути увагу на те, що з 01 липня 2016 року звіти з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за звітний період «червень 2016 року» подаються за новою формою згідно з Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування № 435.
Загалом нова редакція зазначеного порядку і додатку 4 до нього суттєвих змін не зазнала, але внесено деякі корективи. Зміни торкнулися таблиці 1. У заголовній частині зменшилася кількість реквізитів. Зокрема, прибрали неактуальні показники для обчислення понижуючого коефіцієнта до ставки нарахування ЄСВ. Також відмінено клас профризику виробництва роботодавця, що спричинило запровадження єдиної ставки нарахування внеску для більшості категорій роботодавців. Тепер для різних категорій роботодавців єдина ставка 22%. І це стосується всіх видів нарахованих доходів: зарплати, винагород за ЦПД, лікарняних, декретних. Звісно, в оновленій таблиці 1 передбачено окремі рядки для нарахування внеску за спецставками, установленими ч.ч. 13, 14 ст. 8 Закону про ЄСВ (8,41%, 5,3% і 5,5%).
В самій таблиці 1 суттєво зменшилася кількість рядків за рахунок того, що виключили ті, які призначалися для відображення сум утриманого внеску. Але рядки для відображення додаткових утримань внеску в оновленій таблиці 1 передбачили для виправлення помилок за періоди до 01.01.16 р. Також, в таблиці 1 Звіту з ЄСВ більше немає додатка, де раніше роботодавці зазначали, зокрема, суми заборгованості з виплати зарплати на початок і кінець звітного місяця, суму виплаченої за звітний місяць зарплати (у т.ч. у натурформі).