Сьогодення. Нелегкий час сучасності. Стурбовані люди ходять вулицями міста, клопочуться з господарством. Та якось непомітно розтанув і зник сніг, оголилася земля. Ще холодно, поривається вітер, падає снігова крупа. Та вже не налякає зима. З-під пожухлої минулорічної трави витикаються, проростають зелені молоді паростки. Берези налилися та заплакали прозорим соком. Прийшла весна!
Рання, завжди ждана, радісна та життєдайна. Спадає на думку,що були й тяжчі часи. А весна приходила. І люди посміхалися.
В останні дні березня в Лебединському художньому музеї відкрилася виставка «Живописна весна» на яку завітали учні 7-А класу школи №5. Хлопчики та дівчатка з питливими обличчями щебетали біля картин, ділилися враженнями з вчителькою.
Вибирали твір,який найбільше вразив. Сподобалася картина живописця Матвія Донцова (1877-1974) «Весна на Україні» (1953 р.), де яблуневий сад потопає в піні ніжних рожево-білих квітів. Радує світло-зелений колір молодої трави, що проросла від весняного тепла. Люди посадили сад, весна його прикрасила цвітінням яблунь. За квітами не видно гілок дерев, суцвіття густе, запорука майбутнього врожаю. Пелюстки зливаються з світлим блакитним небом. Весна. Екскурсовод зосереджує увагу дітей на іншій картині «Ранок у Михайлівці» (1987), де вгадується такий знайомий пейзаж села. Наш земляк, багаторічний директор Лебединського художнього музею, художник Дмитро Ледньов (1922-2009) зображує на картині село в районі урочища «Западня». Весна повністю вступила в свої права. Дерева одягнені в темний лист, на присадибній ділянці буяє городина. Тепло ранку підкреслюється світлим небом та червоним дахом сільської хати. І тільки в ніжному цвітінні бузку ще вгадується подих весни.
На виставці також представлено картини на весняну тематику з фондів музею. Серед них: Міщенко М.М. (1895-1960) «Весна» (1947), Шаповал І.Л. (1939) «Березень» (1985), Кричевський М.В. (1898-1961) «Весна» (1938), Чевгуз В.С. (1950) «Поезія бузку» (1991), Маліч І.Ф. (1939-2014) «Початок березня» (1985), Бортніков М.Ф (1916) «Березневе сонце» (1965).
Всі картини душевні, звернуті до серця. Переглядаючи виставку,кожен знайде свій краєвид,який припаде до душі.
Лебединський художній музей