Підсумки конкурсу “Людина року – 2014”

КОНКУРС “ЛЮДИНА РОКУ – 2014″

Відзначення людини за вагомі вчинки, які дійсно приносять користь або роблять світ кращим – важлива традиція людської природи. Визнання досягнень іншими не лише додає таким людям наснаги та енергії примножувати свої здобутки, а й сприяє поширенню їхнього прикладу у суспільстві.

На щастя, у наш нелегкий час в Лебедині є багато небайдужих людей – благодійників та меценатів,  які зі щирою душею та відкритим серцем роблять щодня добрі справи. Також багато в нашому місті проживає людей, котрі своєю невтомною працею прославляють і возвеличують Лебедин, примножують його здобутки  і досягнення в освіті, культурі, науці, мистецтві, промисловості.

Зазвичай це скромні люди, що намагаються просто старанно робити свою справу. Цю справу вони люблять усім серцем та віддаються їй повністю. І це дійсно так, бо інакше вони не досягли б у ній тих результатів, що змушують нас про них говорити.

2014 рік наше місто завершило яскравою подією – відзначенням переможців щорічного міського конкурсу «ЛЮДИНА РОКУ». Тож, за професійні та суспільно-значимі досягнення були визначені кращі із кращих у наступних номінаціях:

 «Людина року»

1826

БУХАРЄВ ВЛАДИСЛАВ ВІКТОРОВИЧ

Служіння суспільству – вище особистих інтересів – головний принцип життя і діяльності нашого земляка, Почесного громадянина міста Лебедина Владислава Бухарєва.

Допомога Владислава Вікторовича рідному місту сьогодні міцно пов’язує його з малою Батьківщиною. І скільки б років не прожив він за його межами, життєдайною енергією душа насичується тільки в Лебедині.

Роками допомагає він Лебединській ЗОШ №5, дитячим установам, лікарні та релігійним громадам. Але 2014 року він зробив справжній подарунок жителям цілого мікрорайону – дорогу європейського рівня в мікрорайоні Черемушки, ремонт тротуарів, а також дитячий майданчик, якому радіють всі діти мікрорайону. Та перелік добрих справ на цьому не завершується. До 360-річчя Лебедина він подарував лебединцям концерт Студії «Квартал 95», а кілька днів тому – передноворічну святкову програму на площі Інтернаціольній.

І сьогодні жителі всього міста бачать, що безкорисливі справи, зроблені Владиславом Бухарєвим – підтвердження того, що навіть у важкі часи, добро в сучасному світі не зникає.

 «Працівник виробничої сфери»

1827

БОГАТИРЬОВ ОЛЕГ ВІКТОРОВИЧ

В умовах економічного зростання дуже легко бути керівником, але саме під час економічного спаду, талант керівника проявляється найяскравіше. Так, в загальній структурі обсягу виробленої промислової продукції в місті за 2014 рік, частка ДП «Лебединський моторобудівний завод» ВАТ «Мотор Січ», який очолює Олег Багатирьов, становить 13,2%. А обсяги виробництва за 2014 рік зросли на 27% (з 9 млн. 737,2 тис. грн. за 11 міс. 2013 року до 12 млн. 321,0 тис. грн. за 11 міс. 2014 року).

Сьогодні моторобудівний завод є одним з лідерів міської промисловості та одним з передових підприємств галузі машинобудування. Завдяки виваженій стратегії розвитку, постійній інноваційній діяльності, випуску нових видів продукції, а також модернізації виробництва, підприємство може впевнено себе почувати у нинішній ситуації.

До того ж ДП «Лебединський моторобудівний завод» поставляє продукцію, як на внутрішній, так і на зовнішній ринок. Зокрема, вироблені на підприємстві енергоощадені котли продаються не тільки в усіх областях України, а й поставляються до Казахстану, Латвії та Литви.

«Працівник охорони здоров’я»

1828

ШЕПІЛЬ ВЛАДИСЛАВ МИХАЙЛОВИЧ

Людина, що присвячує все своє життя медицині достойна найвищої відзнаки. Адже робота медика складна в будь-який час і в будь-якому місці. Професія лікаря – це покликання серця допомагати іншим, тому що немає ціннішого скарбу, ніж здоров’я і життя. Здоров’я – безцінне. Тому саме в медицині немає байдужих людей. Серця, руки, професіоналізм медичних працівників роблять іноді неможливе.

Сьогодні велика удача для пацієнта потрапити в руки справжнього Лікаря, Лікаря від Бога, яким є Владислав Шепіль – лікар ортопед-травматолог. Це не просто лікар, а професіонал з милосердним серцем та великим досвідом, як ніхто інший заслуговує на подяку від людей, яким він служить вже більше 10 років.

За високу кваліфікацію його високо цінують колеги по лікарні, а пацієнти дякують їй за врятоване здоров’я чи навіть життя, людяність і сумлінність, яка продовжує жити і не згасає, не притупляючись у таких людей, як Владислав Шепіль, що повністю присвятили себе медицині.

 «Працівник освіти і науки»

1829

ШИЯН ОЛЬГА МИКОЛАЇВНА

Це непересічна особистість, яка є взірцем професіоналізму, талановитий педагог, що досконало володіє методикою викладання, умілий організатор, учитель-методист і чарівна жінка. За більш, ніж 26 років своєї педагогічної діяльності вчитель історії ЗОШ №3 Ольга Миколаївна  довела, що вона дійсно є педагогом «від Бога».

У 2014 році Ольга Миколаївна стала переможцем І (міського) туру Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» у номінації «Правознавство» та занесена до Книги пошани працівників освіти міста Лебедина. Матеріали з її педагогічного досвіду постійно публікуються у профільній освітянській літературі.

Ольга Шиян є  керівником  міського методичного об’єднання вчителів історії, набутим досвідом ділиться з освітянами міста та області під час міських та обласних методичних заходів. Вже другий рік очолює міське наукове товариство учнів МАН України у секції «Історичне краєзнавство».

Ольга Миколаївна відзначається високим рівнем моральних якостей та відповідальності, що служать прикладом для наслідування.

 «Громадський діяч»

1831

КАЛІНІЧЕНКО АНАТОЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ

Протягом року в Лебедині відбувалося чимало заходів, ініціаторами та організаторами яких були громадські формування. Люди доброї волі допомагають тим, хто постраждав, хто потребує підтримки і допомоги.

Зокрема, сьогодні, у наш важкий час допомога потрібна багатьом, а особливо людям, що втратили своє здоров’я, захищаючи нас від наслідків аварії на ЧАЕС. І тепер, через 28 років після трагедії, ці люди мають великі проблеми із здоров’ям, а пільги від держави вже не можуть задовольнити потреб в лікуванні. Єдине на що таким людям залишається розраховувати – це підтримка громадської організації «Союз Чорнобиль України», яку вже багато років очолює Анатолій Калініченко.

Ця організація не має фінансування, але завдяки роботі активістів, яких об’єднав Анатолій Калініченко – чорнобильці нашого міста не лишаються сам на сам із своїми проблемами, знову відчуваючи себе потрібними суспільству.

У 2014 році організація облаштувала свій офіс (на базі СШ №7) і тепер кожен із 364 учасників аварії на ЧАЕС, які проживають в місті Лебедині, мають змогу звернутися за допомогою до своєї громадської організації. Зокрема, щодо безкоштовного лікування чи санаторно-курортного забезпечення.

 «Молодь Лебедина»

1830

СОЛОНЕЦЬ ІРИНА

У нашому місті багато талановитої, креативної та активної молоді. Успіхи та здобутки яких на рівні міста і області у навчанні, спорті, громадських справах важливий тому доказ.

Саме такою є учениця 11-го класу Лебединської ЗОШ №6 Ірина Солонець. Відповідальний та авторитетний лідер міського учнівського самоврядування, активний учасник громадського життя міста Іра Солонець з вересня 2014 року очолює міську Раду старшокласників «Лідер+».

За умілої організації та активної участі Ірини пройшли міські акції «Зроби тест на толерантність», «Почуйте всі», «Марафон добрих справ», «Вітання герою». Ірина стала співавтором відеоролика «Ми – українці!», який взяв участь у Всеукраїнському конкурсі соціальної реклами «Україна єдина». Солонець Ірина бере активну участь у роботі обласної школі «Лідер», де презентувала роботу міської Ради старшокласників з національно-патріотичного виховання учнівської молоді.

Ірина Солонець – незмінна учасниця хореографічного колективу «Соняшник», який бере активну участь у міських, обласних та Всеукраїнських творчих заходах.

«Фізична культура і спорт»

1832

ФІСІЧЕНКО ОЛЕКСАНДРА

Лебедин завжди був багатим на спортивні таланти. І це не тільки вже досвідчені спортсмени й тренери, а й молодь, що вже складає спортивну славу Лебедина, перемагаючи на чемпіонатах України та Європи.

Зокрема, нашому місту пощастило, що у 6-А класі СШ №7  навчається дівчинка, спортивна гордість України – Олександра Фісіченко, яка весь 2014 рік не перестає дивувати нас своїми спортивними перемогами. Крім того дівчині вдається суміщати заняття карате з добрим навчанням у школі.

Олександра Фісіченко не бачить без спорту свого життя. А її бажання завжди бути першою, кращою в усьому принесли свої результати: вона володар 30 медалей різного гатунку. Серед них: 20 золоті регіональної першості (Сумської , Харківської та Київської областей), першості України з карате серед юніорів, тощо. Олександра переможець загальноклубного  щорічного рейтингу “Budo Sport”  України  та  “Budo Sport Open», володар 2 золотих кубків Лебединкської міської ради та Всеукраїнської Федерації Японського Сьотокан карате. І цей список ще можна продовжувати і продовжувати .

Усі ці роки вів дівчинку до перемоги її тренер і наставник Віталій Сахнюк. І завдяки його заняттям, сьогодні Олександра – член молодіжної збірної України з карате JFK та готується у квітні 2015 року взяти участь у Чемпіонаті Світу в Шотландії.

«Творча діяльність»

1833

РАДЧЕНКО ІВАН СТЕПАНОВИЧ

Людина багата ідеями – це самородок, але людина готова ділитися своїми ідеями з іншими – це справжній скарб. Такою людиною і є Іван Радченко. Його ім’я відоме багатьом поколінням жителів нашого міста. Захоплення Івана Степановича – різьбярство. Любов до деревини передалась йому від діда Микити, який був теслею. Першими шанувальниками різьблених картин Івана Радченка були рідні, друзі та учні школи, де він працював. Визначальним етапом його творчості стало створення серії картин про рідне місто. Багато у майстра ліричних картин: «Журавчине кохання», «Русалка», «Малиновий дзвін». Роботи Івана Радченка виставлялися на конкурсах і фестивалях різних рівнів у Лебедині та за його межами, мандруючи по області в різних експозиціях.

Останніми роботами майстра є панно «Дорога до Тараса», створена до 200-річчя Тараса Шевченка, та 12 картин серії «Рідне місто моє Лебедин». Серед його досягнень і книги «Спортивні зірки Лебединщини» та «На спортивних перехрестях Лебединщини».

Учитель, майстер, народний умілець, письменник-публіцист. І все це поєдналося в одній людині.

 «Благодійницька діяльність»

1834

АНДРЄЄВ ОЛЕКСАНДР ЛЕОНІДОВИЧ

Олександр Андрєєв, як і Валерій Чалий – підприємці, що взагалі не звикли говорити про свої досягнення у благодійництві. Але цього і не потрібно, краще за будь-які слова про благодійну діяльність  будуть говорити реальні досягнення.

При цьому Олександр займається благодійною діяльністю вже не перший рік. Все почалося з підтримки міста, навчальних закладів, освітніх проектів та культурних заходів Лебедина, а в 2014 році переросло в допомогу українським Збройним Силам, що з весни 2014 року боронять нашу державу, захищають український народ – кожного з нас, від війни, горя і смерті, що прийшли б і до нашого міста, якби не мужність патріотів України.

Починаючи із допомоги Сумському артилерійському полку, де служили наші земляки, Олександр Андрєєв сьогодні допомагає й іншим добровольчим батальйонам та військовим частинам, що постали на захист української землі та нашої свободи. Спочатку раз на місяць, а згодом все частіше вантажі відправлялися на Схід. Гроші, продукти харчування, одяг, спорядження, амуніція, радіостанції та електрогенератори – все те, чого так не вистачає на передовій. Звісно, він робить все це не сам, його підтримують й інші підприємці нашого міста, і ця нагорода – визнання спільних заслуг.

Олександр Андрєєв своєю участю у благодійних акціях, своєю небайдужістю, чуйністю та добротою довів — лебединці спроможні об’єднатися навколо біди, щоб спільно її здолати. Його благодійна діяльність в підтримку Збройних Сил України – це вагомий внесок у загальну справу захисту Вітчизни. І кожна краплина цієї доброти стала частиною великої і шляхетної справи, засвідчивши єдність громади нашого міста з усім українським народом.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ЧАЛИЙ ВАЛЕРІЙ ГРИГОРОВИЧ

Надає допомогу Збройним Силам і Валерій Чалий. Своїм коштом він придбав і відправив в зону АТО військову форму, а також допомагав паливом для доставки інших гуманітарних вантажів. Серед інших благодійних проектів Валерія Чалого у 2014 році – пам’ятник Незалежності (на місці колишнього пам’ятника В. Леніну) та відкриття пам’ятного знака «Дуб Павла Полуботка» в сквері Молодіжному.

«Сила духу»

1835

СВІТЛАНА та ВОЛОДИМИР КАПРАНИ, ЇХНІЙ СИН – МАКСИМ

Цього року у номіції «Культура і мистецтво» відзначено людей, які змогли перетворити трагедію на перемогу, продемонстрували міць духу, віру в себе та у своє життя. Це родина Світлани та Володимира Капранів, що не зламалася під тягарем болю за здоров’я свого сина – Максима, а постійно підтримуючи його – відкрили в ньому талант до мистецтва.

Сьогодні весь Лебедин може пишатися людьми цієї номінації, які пов’язані з духовністю, культурою — тим, чим багата наша душа.

Завдяки вірі і підтримці Світлани та Володимира, їхній син Максим відомий не тільки в Лебедині, а й за межами нашого міста, де він завжди захоплював гостей і учасників різних мистецьких заходів своєю неповторною аурою та талантом.

Тож перемога родини Капранів у номінації «Культура та мистецтво» цілком заслужена.  Адже їхня душевна теплота і любляче серце допомагають здобувати мистецькі перемоги їхньому сину.

Цьогорічні переможці рейтингу цієї номінації долучаються до великої когорти тих, хто славить наш Лебедин своєю працею і здобутками, поповнюючи золотий фонд нашого міста.

 «Волонтерська діяльність»

Ця спеціальна відзнака, що започаткована у 2014 році, направлена для відзначення людей, які в критичних ситуаціях проявили найкращі людські якості та довели своїми вчинками і своїм життям, що ними може пишатися не тільки наше місто, а й вся країна.

Отримати цю відзнаку може будь-хто – соціальний статус чи місце проживання не має ніякого значення. І це дуже яскраво довели: ветеринарний лікар Єфросінін Віктор Миколайович, приватні підприємці, Сіробаба Сергій Володимирович, Коростіль Олександр Михайлович, Бойченко Лідія Миколаївна та Лук’яненко Віталій Сергійович, які на протязі кількох місяців доставляють гуманітарні вантажі з міста Лебедина на передову, нашим солдатам та добровольцям в зоні АТО.

Відзнаки лауреатам були вручені 31 грудня 2014 р., на пл. Інтернаціональній, під час святкування Нового року.