Стіна пам’яті (герої АТО)

У Книгу пам’яті полеглих за Україну увійшли імена трьох загиблих героїв з Лебедина

Шостий рік поспіль йде війна на сході нашої держави, де у боротьбі за вільну України віддають свої життя громадяни нашої держави та понад 20 інших країн. Серед цих Героїв, яких Україна буде пам’ятати вічно, імена і 4-х наших земляків – уродженців міста Лебедина.

Проект “Стіна пам’яті” на сайті міської ради – це не офіційна інформація, це спроба віддати данину шани нашим Героям, що віддали найцінніше – своє життя, за мир на Богом даній нам землі.

Сподіваємося, що на цій сторінці Ви зможете не тільки побачити світлини загиблих Героїв, дізнатися про місце та обставини смерті, дані про нагороди, а також про місця поховання, а й відчуєте гордість за Героїв, що жили поруч з нами – в Лебедині.

Крім того, відвідувачі сайту можуть запропонувати доповнити інформацію спогадами чи важливими деталями. Кожен охочий може взяти участь у редагуванні матеріалів: запропонувати змінити дані або фото, додати до списків загиблого чи надіслати будь-які інші дані. Адреса електронної пошти для інформації: lebedinrada@ukr.net

Брисенко Богдан Миколайович

1922

Народився 30 вересня 1993 р. в м. Лебедин, Сумська область.

Дата та місце загибелі: 3 вересня 2014 р., с. Перемога, Старобільський район, Луганська область.

Звання: Молодший сержант.

Підрозділ: 27-й реактивний артилерійський полк.

Обставини загибелі: Загинув 3 вересня 2014 р. під час обстрілу з території Російської Федерації з РСЗВ “Смерч” близько 22:30 базового табіру 27-го полку поблизу Старобільська (Луганська область).

Місце поховання: Троїцьке кладовище, м. Лебедин, Сумська область.

Несторенко Олександр Васильович

1923

Народився 29 жовтня 1974 р. в м. Лебедин, Сумська область.

Дата та місце загибелі: 16 жовтня 2014 р.

Звання: Солдат.

Посада: Механік-водій.

Підрозділ: 95-а окрема аеромобільна бригада.

Обставини загибелі: Помер 16 жовтня 2014 р. у Головному Військовому Кліничному Госпіталю від раку нирок.

Сімейний стан: Залишилися дружина та четверо дітей.

Місце поховання: Троїцьке кладовище, м. Лебедин, Сумська область.

Мякотін Сергій  Павлович

1924

Народився 05 грудня 1970 р. у м. Харків.

Дата і місце загибелі: 31 січня 2015 р. в Углегорську Донецької області.

Звання, підрозділ: боєць добровольчого батальйону «Донбас».

Обставини загибелі: 44-річний боєць добровольчого батальйону «Донбас» загинув 31 січня 2015 року в Углегорську Донецької області.

4 лютого громада Лебедина попрощалася із загиблим в зоні проведення антитерористичної операції воїном Сергієм Мякотіним. Вшанувати пам’ять Сергія  і провести його в останню путь прийшло півтисячі товаришів по службі, родичів, друзів і небайдужих городян. Цивільна панахида відбулася в Будинку культури. Потік людей, що прийшли попрощатися з героєм, здавалося, був безкінечним. Слова співчуття сім’ї загиблого виразили представники міської влади, волонтери і бойові побратими. «Своє життя Сергій Мякотін до останнього подиху присвятив служінню Батьківщині. Він виконав свій військовий борг до кінця. За наш спокій, за мир в Україні він заплатив дорогу ціну – своє життя, загинувши в ім’я Вітчизни», – відзначив міський голова Анатолій Троян.

Поховали Сергія Мякотіна на Троїцькому кладовищі  м. Лебедин. Вічна пам’ять Герою!!!

У нього залишилося двоє синів – 1994 і 2005 років народження.

Чередайко Сергій Володимирович

2075

25 вересня 2015 року в місті Лебедині було поховано учасника АТО – Чередайка Сергія Володимировича.

Чередайко Сергій Володимирович народився 13.05.1974 р. в м. Пятигорськ Ставропольською краю. В 1981 році пішов до школи, закінчив 8 класів та переїхав до м. Лебедина, де закінчив навчання у школі, і працював водієм. Одружений, мав 3-х дітей.

24 квітня 2015 року Чередайко Сергій Володимирович був призваний по мобілізації. З 24 квітня  2015 по 14 червня 2015 пройшов підготовку у навчальному центрі «Десна». Після закінчення навчального центру був призначений на посаду водія-електрика інженерно-саперного взводу, окремого 10 батальйону 59 омбр.

З 14 червня 2015 року по 22 вересня 2015 року приймав участь у розмінуванні території Донецької та Луганської областей.

22 вересня 2015 року о (21:00) трагічно загинув.

Похований на Покровському кладовищі в місті Лебедині.

Меморіальний пам’ятник Героям Небесної Сотні та Героям АТО

1926

22 серпня в Лебедині відкрили меморіальний пам’ятник Героям Небесної Сотні та героям АТО. Пам’ятник розташований по вул. Героїв Майдану, де минулого року був встановлений флагшток з прапором України.

Відкрили пам’ятник завдяки підтримці нашого земляка – Ігоря Мірошниченка, який на церемонії відкриття закликав городян пам’ятати наших сучасників, що в умовах ХХІ століття загинули та продовжують гинути за те, щоб ми з вами були господарями на власній землі.

[layerslider id=”92″]