Підсумки конкурсу “Людина року – 2015”

КОНКУРС “ЛЮДИНА РОКУ – 2015″

2015 рік наше місто, традиційно, завершує яскравою подією – відзначенням переможців щорічного міського конкурсу «ЛЮДИНА РОКУ». Вже третій рік поспіль цей конкурс підносить на найвищий щабель загальноміського визнання кращих з поміж достойніших своїх представників, стверджуючи невичерпність інтелектуального, творчого потенціалу нашого Лебедина. Більш того, конкурс «Людина року» заслужено і закономірно поступово стає важливою подією в суспільному житті міста, подією, про яку сперечаються, але яка нікого, незалежно від оцінок, не залишає байдужим. І це – найголовніше.

Після 2-х років існування загальноміського проекту «Людина року», вже можна відзначити зростання уваги до нього з боку громадськості. Започаткований в 2013, цей рейтинг стає все більш затребуваним. Тому що базується на одвічних гуманістичних цінностях – утвердженні людської гідності, глибокої поваги до Людини-творця, будівничого, патріота.

Кожного року до плеяди лауреатів конкурсу додаються нові славетні імена – тих, хто творить новітню історію Лебедина, працює на позитивний імідж нашого міста і авторитет його у державі.  Для декого з лауреатів нагорода стає вагомим підтвердженням вже сталого визнання, для інших – початком нового етапу в житті та кар’єрі. Але головне, що відзнака «Людина року» слугує не тільки формою визнання, а й сприяє поширенню такого прикладу у суспільстві.

Цього року участь у конкурсі взяли 52 претенденти в 11 номінаціях. Найбільше учасників було у таких номінаціях: «Діяч культури та мистецтва», «Творча діяльність», «Працівник освіти і науки».

21 грудня Конкурсною комісією були визначені переможці у всіх 11 номінаціях. Основними критеріями під час визначення переможців були: особисті заслуги і вагомі професійні здобутки в оголошених номінаціях.

Під час визначення переможців, Конкурсна комісія намагалася максимально повно врахувати думку громади міста, висловлену під час онлайн-голосування на офіційному сайті. При цьому Комісією не були взяті до уваги окремі (4) номінації, де були явні ознаки фальсифікації голосування. На думку членів комісії подібні маніпуляції із голосуванням нівелюють як умови конкурсу, так і змагальність кандидатів, створючи неправомірні переваги лише для одного учасника. Тож, в цих номінаціях переможці були визначені виходячі виключно із досягнень та здобутків претендентів.

Тож, за професійні та суспільно-значимі досягнення були визначені кращі із кращих у наступних номінаціях:

«ЛЮДИНА РОКУ – 2015»

2978

АНДРЕЄВ ОЛЕКСАНДР ЛЕОНІДОВИЧ

Олександр Андреєв не просто підприємець, депутат чи громадянин з активною життєвою позицією… Він, перш за все, людина високого морального злету, яка вже протягом багатьох років робить багато добрих, безкорисних справ, що чужу біду сприймає як свою і завжди готовий прийти на поміч. Саме це робить просто людину – ЛЮДИНОЮ.

Можна багато говорити про підтримку Олександром Андреєвом навчальних закладів, освітніх проектів та культурних заходів Лебедина. Не можливо знайти школу, дитячу установу, якій би відмовив Олександр Леонідович у допомозі чи підтримці. Завжди активно допомагаючи тим, хто цього потребує, він жодного разу не попросив щось для себе, завжди залишаючись осторонь, немов у тіні.

При цьому, вже півтора роки, у найважчі для України часи, коли кожен ставить собі питання «Що робити?», Олександр Андреєв не говорить про проблеми, а просто їх вирішує, допомагаючи лебединцям у зоні АТО, Збройним Силам України, підтримуючи волонтерські організації та благодійні проекти міста.

Олександр Андреєв своєю участю у благодійних акціях, своєю небайдужістю, чуйністю та добротою довів — лебединці спроможні об’єднатися навколо біди, щоб спільно її здолати. А його благодійна діяльність в підтримку Збройних Сил України – це вагомий внесок у загальну справу захисту Вітчизни. І кожна краплина цієї доброти стала частиною великої і шляхетної справи.

І ця символічна нагорода для Олександра Андреєва є свідченням єдності громади нашого міста з усім українським народом.

«БЛАГОДІЙНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ»

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ЧАЛИЙ ВАЛЕРІЙ ГРИГОРОВИЧ

Нас, лебединців, об’єднує любов до свого міста і бажання зробити його кращим. Ми пишаємося самовідданими патріотами, активними громадськими діячами, які докладають максимум зусиль для розбудови міста у якому комфортно жити усім його мешканцям. Саме такою людиною і є керівнеик ТОВ «Крук» Чалий Валерій Григорович, що своєю діяльністю, на протязі багатьох років, сприяє утвердженню гуманізму та доброти в суспільстві.

Так, завдяки сприянням Валерія Григоровича в Лебедині з’явилися: козацький Меморіал, пам’ятний знак «Державні символи України», капличка на вул. Сумській, облаштований пам’ятник «Дуб Павла Полуботка». А в 2015 році справжнім подарунком для дітей та їхніх батьків з вулиці Сумської та масиву булинків на провулку Верстатників, став найбільший в місті ігровий дитячий майданчик.

Та при всьому цьому, благодійна діяльність Валерія Чалого не обмежується лише пам’ятниками і майданчиками. Допомогу від нього отримують бійці АТО та їх сім’ї, соціально незахищені родини, інваліди, заклади культури, освіти, тощо.

Тож, нагорода «Благодійник року» – це гарна нагода висловити вдячність людині з «великим серцем», що підтримує тих, хто цього найбільше потребує.

«ВОЛОНТЕРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ»

2980

КОВАЛЕНКО СВІТЛАНА ЛЕОНІДІВНА

«Життя людини до тих пір має цінність,  допоки людина може допомагати іншим» -саме ці слова Івана Франка є життєвим девізом Світлани Коваленко – соціального педагога Лебединського педагогічного училища ім. А.С. Макаренка, що більше 6 років очолює волонтерський загін «Іскорка тепла».

Очолюваний нею волонтерський загін є учасником різноманітних волонтерських та благодійних проектів: «Мить щастя» (збір іграшок для вихованців Лебединської спеціальної школи-інтернату та дітей  вимушених переселенців), акції «Допоможемо дітям разом» (збір одягу, взуття, іграшок, шкільного приладдя), благодійна акція «Подаруй світло мені…» (збор коштів для дітей Центру матері та дитини м. Суми),  «Не будь байдужим», де були зібрані продукти харчування, іграшки, одяг для сімей, які  переїхали із зони АТО, соціальний проект «Ми поруч» та багато інших.

Започатковані Світланою Коваленко проекти співпраці і підтримки з міськрайонним товариством «Мрія», Лебединською спеціальною школою-інтернат, Сумськии центром соціальної реабілітації дітей-інвалідів, ін.

Волонтерство – справа честі, дзеркало душі кожної людини. І Світлана Леонідівна разом зі своїми студентами пропагують і власним прикладом доводять, що волонтером бути модно, престижно та завжди актуально.

«ТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ»

2981

УДОД АНАТОЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ

В Лебедині завжди було, є і буде багато поетів і прозаїків. Це закономірно, адже в місті живуть багато дійсно талановитих людей, чия творчість потрібна людям. І серед таких люднй, великої поваги та доброго слова заслуговує директор Лебединської спеціальної школи-інтернат Анатолій Удод.

Ім`я історика, краєзнавця, громадського діяча та поета Анатолія Васильовича широко відоме не тільки в нашому місті. Його добре знають на Сумщині та в інших областях України. І не дивлячись на те, що виданої збірки творів Анатолія Удода практично не можливо знайти, та сотні його віршів знайшли щирий відклик серед любителів поезії. Читаючи вірші Анатолія Васильовича, не можливо утримуватися від проявів захоплення.

Поет у своїх кращих творах досяг гармонійності змісту і форми. Майстерність Анатолія Удода, як і кожного поета, — це не сума готових художніх прийомів, а дійсно високий рівень ідейно-художнього зображення дійсності. Анатолій Васильович уміє піднести найважливіші ідеї часу по-своєму, втілити їх в оригінальні образи яскравими художніми засобами.

Поет має свої улюблені теми, яким він приділяє найбільше уваги. Провідні теми його творчості — любов до України («Я – слобідської України син», «Рутенія», «Моя земля»), творча праця нашого народу на благо своєї країни, краса природи, боротьба за мир.

«ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ»

2984

ПОПОВА ЛІДІЯ МИКОЛАЇВНА

Лідія Попова – людина багатогранна, що вже 43 роки опікується проблемами людей із вадами слуху, очолюючи Лебединську територіальну організацію УТОГ. А  проблем у людей, які звертаються до цієї організації, вистачає.

Місцева організація УТОГ об’єднує людей із вадами слуху не тільки в Лебедині та селах району, а й Липоводолинського, Недригайлівського та Роменського районів.

Лебединці та члени територіальної організації з інших районів знають Лідію Миколаївну, як чуйну і уважну жінку, справжнього професіонала, яка наполегливо відстоює інтереси людей з особливими потребами, та як активного і небайдужого члена територіальної громади.

У неї люди з вадами слуху завжди можуть знайти зважену пораду, щиру підтримку і допомогу у будь-якому питанні (від оформлення субсидії, і до захисту своїх прав в суді). На власному прикладі Лідія Попова вчить оточуючих бути щирими і відкритими з людьми, з великою відповідальністю ставитись до дорученої справи, вболівати за рідне місто.

«ДІЯЧ КУЛЬТУРИ ТА МИСТЕЦТВА»

2982

ГОЛОД ЮВЕНАЛІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ

Ім’я наукового співробітника  Лебединського художнього музею ім. Б.К. Руднєва Ювеналія Володимировича Голода відоме багатьом поколінням жителів нашого міста та області.

Ще з дитинства  улюбленою справою Ювеналія Голода стали історія  і мистецтво. І саме цій справі він присвятив все своє життя, працюючи викладачем  історії та суспільних дисциплін у різних навчальних закладах та більше 40 років у художньому музеї.

Від цієї роботи він черпає задоволення, натхнення і радість для душі.  Несе велич і красу мистецтва людям, особливо молоді. Ювеналій Володимирович автор десятків наукових  мистецьких  та краєзнавчих матеріалів.  Знаний  у нашому місті та далеко за його межами, як неперевершений ерудит та знавець історії та мистецтва. Наука та мистецтво – це професія його життя.

«ПРАЦІВНИК ОСВІТИ ТА НАУКИ»

2983

ЖАБОТИНСЬКА НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА

Наталія Жаботинська, без сумніву, заслуговує на найкращі слова та епітети. Про яку б грань її особистості не заговорили, підійде визначення “виняткова”. По-перше, це людина найвищого професіоналізму, педагог від Бога.

Більше 35 років вона працює музичним керівником в дитячій установі «Чайка», використовуючи усі можливості музики для розвитку особистості дитини. З цієї проблематики має десятки наукових праць у регіональних та Всеукраїнських виданнях. А в 2015 році її досвід був відзначений на обласному конкурсі «Кращий за професією» (ІІ місце).

Люблять її заняття і діти, для яких кожне заняття, наче свято. Цінують її колеги-педагоги та батьки вихованців. Наталія Жаботинська, справді, висококваліфікований спеціаліст, щиро закоханий у свою справу.

Крім того, вона виховала прекрасного сина Дмитра. Він офіцер Збройних Сил України, і вже другий рік виконує нелегкий офіцерський обов’язок у зоні АТО.

Складне і непросте життя у цієї скромної жінки. Але там, де вона, там завжди музика. Колеги Наталії Жаботинської говорять, що «як хочеться, щоб всі люди на землі були такими, як Наталія Володимирівна. І тоді б звучали радісні пісні, не плакали б матері, чекаючи синів з війни, не шукали б порятунку  діти-сироти».

«ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ»

2985

СТОРОЖ ЮРІЙ В’ЯЧЕСЛАВОВИЧ

Юрій Сторож – вихованець Лебединської дитячо-юнацької спортивної школи, золотий призер Чемпіонату України з легкої атлетики, багаторазовий призер обласних і Всеукраїнських змагань серед юніорів. Кандидат в Майстри спорту з легкої атлетики. Входить до складу збірної команди області.

Завдяки любові до спорту та природному хисту Юрій Сторож завжди був бажаним гравцем юніорських командах нашої області. Ще під час навчання в ЗОШ №5 спортивні здібності юнака відзначили в Лебединській ДЮСШ.

Лише за останній рік в активі у Юрія Сторожа: І місце з естафетного бігу (4х400 м) на чемпіонаті України з легкої атлетики серед юніорів; І місце на обласних змаганнях з бігу (200 м); ІІ місце з естафетного бігу (4х400 м) на ХІІ літній універсиаді України з легкої атлетики; І місце на чемпіонаті області серед чоловіків (біг 100 м).

Наставники Юрія Сторожа по спортивній школі, бажають юнаку подальших успіхів у спорті та вірять, що його досягнення стануть частиною спортивної слави не тільки міста Лебедина, а й Сумської області та України.

«МОЛОДЬ ЛЕБЕДИНА»

2986

СНАГОЩЕНКО ОЛЬГА

У Лебедині завжди було багато талановитої, креативної та активної молоді. І їхні успіхи та здобутки, на рівні міста і області, у навчанні, спорті, громадських справах – важливий тому доказ.

Саме такою є учениця 11-го класу Лебединської ЗОШ №3 Ольга Снагощенко. Відповідальний та авторитетний лідер міського учнівського самоврядування, активний учасник громадського життя школи і міста Оля Снагощенко не раз довела, що молодь міста може не тільки ставити, а й вирвшувати важливі соціальні питання для своїх навчальних закладів та міста.

Маючи не аби які досягнення, Оля є прикладом для своїх однолітків у навчанні. Зокрема, у минулому році вона стала переможцем І, ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з історії та правознавства, у цьому році здобула там перемогу з історії та української мови.

Крім того, Оля ще й починаючий автор, а її перші поетичні роботи вже надруковані у збірнику кращих літературних творів Сумщини «Роде наш красний». В 2014 році творчий доробок Ольги відзначений як один із кращих на конкурсі «Я гордий тим, що українець зроду».

При всьому цьому, Оля товариська, стримана, розсудлива і самостійна дівчина. Вона продемонструвала, що не боїться ставити собі високі цілі та втілювати їх у життя.

«ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я»

2987

УСЕНКО ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ

В усі часи, людина, що присвячує все своє життя медицині – достойна найвищої відзнаки. Адже робота медика складна в будь-який час і в будь-якому місці. Тим більше сьогодні, коли на Сході триває війна, і сотні лікарів щодня рятують життя наших військових та цивільних.

І одним з тих лікарів – є наш земляк, добре знаний у Лебедині лікар загальної практики сімейної медицини ЦРЛ Володимир Усенко, що по мобілізації відправився в зону АТО в лютому ц.р.

Це не просто лікар, а професіонал з милосердним серцем та великим досвідом. Ще, в нашому місті для хворого було великою удачею потрапити в руки Володимира Усенка, це ж говорять і в зоні АТО, де Володимир Миколайович, іноді у цілодобовому режимі, рятує життя наших захисників.

За високу кваліфікацію його високо цінують колеги по військовому госпіталю, а солдати дякують йому за врятоване здоров’я чи навіть життя, людяність і сумлінність, яка продовжує жити і не згасає, не притупляючись у таких людей, як Володимир Усенко, що повністю присвятили себе медицині.

«ПРАЦІВНИК ВИРОБНИЧОЇ СФЕРИ»

2988

ПИВОВАРОВ ОЛЕКСАНДР БОРИСОВИЧ

В умовах економічного зростання дуже легко бути керівником, але саме у важких економічних умовах, талант керівника проявляється найяскравіше. І коли в Лебедині спад промислового виробництва демонструють майже всі підприємства, ПАТ «Лебединський ЗПК» показує 73,5% зростання, а частка ПАТ «Лебединський ЗПК» в структурі виробленої промислової продукції зросла до 16,6%. Очолює підприємство Олександр Борисович Пивоваров.

Сьогодні завод поршневих кілець є одним з лідерів міської промисловості та одним з передових підприємств галузі. Завдяки виваженій стратегії розвитку, постійній інноваційній діяльності, випуску нових видів продукції, а також модернізації виробництва, підприємство може впевнено себе почувати у нинішній ситуації.

До того ж ПАТ «Лебединський ЗПК» поставляє продукцію, як на внутрішній, так і на зовнішній ринок, куди йде до 40% виробленої продукції. Споживачами продукції заводу є Полтавський «Турбомехзавод», Запорізький завод гірничого устаткування, автобудівельні та авторемзаводи України і СНД. Вся продукція сертифікована в системі УкрСепро.

Відзнаки лауреатам були вручені 31 грудня 2015 р. на пл. Інтернаціональній, під час святкування Нового року.