Підсумки конкурсу “Людина року – 2013”

КОНКУРС “ЛЮДИНА РОКУ – 2013”

 

Лебедин завжди був багатим на обдарованих та видатних людей. Саме наше місто подарувало світу першого українського мінералога Ф.П. Мойсеєнка (1754-1781), українського історика медицини, перекладача і бібліографа В.Я. Джуньковського  (1767-1826), доктора біологічних наук і письменника М.В. Доленго (Клокова), художників Ф. Г. Кричевського і О.Д. Басанця, композитора і фольклориста О.І. Стеблянка, мистецтвознавця С.А. Таранушенка, письменника М.М. Ляшка, історика літератури І.І. Гливенка, співаків Б.Р. Гмирі та І.Н. Стешенка, хірургів М.І. Ситенка, М.М. Милостанова, Т.Я. Балаби, хіміка М.Р. Котляренка, генералів М.І. Чередниченка і О.М. Ячинського, контр-адміралів В. Г. Новикова, О.П. Супруна, маршала В.К. Харченка та багатьох інших.

Але головне те, що і сьогодні у нашому місті проживають люди, котрі своєю невтомною працею прославляють і возвеличують наше місто, примножують його здобутки  і досягнення в освіті, культурі, науці, мистецтві, промисловості.

Зазвичай це дуже скромні люди, що намагаються просто старанно робити свою справу. Цю справу вони люблять усім серцем та віддаються їй повністю. І це дійсно так, бо інакше вони не досягли б у ній тих результатів, що змушують нас про них говорити.

Саме для цього, міський голова Анатолій Троян доручив оргкомітету відзначити цих людей та подякувати їм за їхню працю.

Кандидатів та достойних претендентів було дуже багато, і оргкомітету довелося добряче попрацювати, щоб визначити найбільш достойних.

Тож, за професійні та суспільно-значимі досягнення були визначені кращі із кращих у дев’яти номінаціях:

«Людина року»

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Чалий Валерій Григорович

Зараз, коли вся Україна переживає дуже складні часи, особливо цінні люди, які займаються благодійністю. І Валерій Чалий один із них. Адже саме завдяки його зусиллям у 2013 році в місті з’явилася капличка мучениці Олександри на в’їзді до міста, Козацький Меморіал на вул. Сумській та нові ворота центрального входу Мироносницького кладовища. Завдяки цим об’єктам наше місто стало багатшим в архітектурному плані, а багаті традиції меценатства і благодійництва, якими так славився наш Лебедин у XVIII та XIX ст., знайшли своє продовження у наш, 2013 рік.

«Працівник виробничої сфери» 

1818

Жданов Євген Олексійович

В умовах економічного зростання дуже легко бути керівником, але саме під час економічного спаду, талант керівника проявляється найяскравіше. Якщо взяти до уваги річний спад обсягів виробництва промислової продукції по місту більше 30%, то ТОВ «Лебединський нафтомаслозавод», який очолює Євген Жданов, не тільки не скоротив випуск продукції, а й збільшив її більш, ніж у 2 рази. Сьогодні ТОВ «Лебединський нафтомаслозавод» є лідером міської промисловості та одним з передових підприємств нафтопереробної галузі. Завдяки виваженій стратегії розвитку, постійній інноваційній діяльності, випуску нових видів продукції, модернізації виробництва, а також абсолютно безвідходному виробництву, підприємство може впевнено себе почувати у будь-якій ситуації.

«Працівник охорони здоров’я»

1819

Карпенко Алла Вікторівна

Людина, що присвячує все своє життя медицині достойна найвищої відзнаки. Важко знайти у Лебедині родину, яка б не відчувала вдячності до лікаря Алли Вікторівни за врятоване здоров’я чи навіть життя. Обравши своїм профілем педіатрію, Алла Вікторівна віддала цьому заняттю майже 20 років. І сьогодні є заступником головного лікаря з питань материнства та пологової допомоги, головне завданням якої – збереження або повернення здоров’я дитині, щоб дозволити їй у повній мірі реалізувати свій вроджений життєвий потенціал. Алла Карпенко не просто лікар, а лікар від Бога, з милосердним серцем та великим досвідом, як ніхто інший заслуговує на подяку від людей, яким вона служила стільки років.

«Працівник освіти і науки»

1820

Фурдилова Валентина Петрівна

Це непересічна особистість, яка є взірцем професіоналізму, талановитий педагог, що досконало володіє методикою викладання, умілий організатор, учитель-методист і чарівна жінка. За більш, ніж 20 років своєї педагогічної діяльності Валентина Петрівна довела, що вона дійсно є педагогом «від Бога». Працюючи на посаді вихователя-керівника художньо-театральної студії дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Калинка», Валентина Фурдилова разом з творчою групою розробила програму «Дивосвіт» для вихованців художньо-театральної студії. А в 2013 році стала лауреатом обласного конкурсу «Золоте серце».

«Літературна діяльність»

1821

Ткаченко Борис Іванович

Важко знайти іншу людину, хто своїм постійним творчим пошуком намагається змусити суспільство замислитися над проблемами, повз які вони проходили десятиліттями. Його творчість вже стала невід’ємною частиною української духовної спадщини, що знайшла відклик у серцях сотень тисяч наших співгромадян. Але Борис Ткаченко не зупиняється на досягнутому, і в 2013 році підготував нову книгу «Лебедії», яку жителі міста чекають з нетерпінням.

«Громадський діяч»

1822

Антипенко Надія Василівна

У нинішньому цинічному світі дуже рідко можна зустріти людину, яка дійсно прагне допомогти, змінити щось на краще, при цьому не прагнучи до винагороди чи навіть простої подяки. І такою людиною є Надія Антипенко. Багато лебединців знають її як чуйну жінку, яка не може залишатися осторонь ситуації в якій вона здатна принести користь. Так, завдяки їй, тільки в 2013 році, більше 10 лебединських дітей змогли відпочивати в дитячих таборах на чорноморському узбережжі, діти із малозабезпечених родин отримують подарунки, тощо. Сьогодні таких людей, як Надія Василівна, дійсно, не вистачає. Не вистачає тієї доброти, якою Надія Антипенко ділиться з оточуючими.

«Молодь Лебедина»

1823

Чміленко Катерина Сергіївна

У нашому місті багато талановитої, креативної та активної молоді, і Катерина Чміленко – одна з найяскравіших її представників. В Лебединській ЗОШ №6 її знають, як людину, що не боїться ставити собі високі цілі та втілювати їх у життя. Тож, не дивно, що вже 2 роки поспіль Катерина Чміленко є лідером учнівського самоврядування школи.

Залишаючись доброю та ніжною дівчиною, Катерина Чміленко володіє тими якостями, що дозволяє їй не тільки об’єднати навколо себе коло однодумців, а й вести їх до перемоги. Вже зараз багато із її ініціатив вийшли далеко за межі її школи. Серед них: проведення «Дня добрих справ», організація спортивно-масових та позакласних заходів, ігрові програми для учнів початкових класів та багато іншого.

«Фізична культура і спорт»

1824

Гавриш Сергій Григорович

Лебедин завжди був багатим на спортивні таланти. І це не тільки спортсмени, а й тренери, що всі свої сили віддали підготовці майбутніх чемпіонів Європи і світу. Саме таким тренером є і Сергій Гавриш. За зовсім короткий час йому вдалося зробити практично неможливе. Деякі тренери йдуть до цього результату десятиліттями, і то не завжди досягають таких результатів, як Сергій Гавриш. За лічені роки він зміг підготувати 4-х чемпіонів світу із панкратіону, переможців і призерів чемпіонатів України і Європи. Сьогодні спортсмени підготовлені Сергієм Гавришем складають спортивну славу Лебедина.

«Творча діяльність»

1817

Лобінцев Валерій Миколайович

Людина багата ідеями – це самородок, але людина готова ділитися своїми ідеями з іншими – це справжній скарб. Саме такою людиною і є Валерій Лобінцев. Його талант вже давно високо оцінили лебединці та жителі інших міст. Так, захоплюючись якимось елементом декору, фасадом або інтер’єром, ми часто не здогадуємося, що його створив Валерій Лобінцев. Ніколи не рекламуючи себе, він є тією людиною, про кого більше розповість його робота, ніж будь-яка похвала. А кожна його робота – це, по суті, шедевр, якими він дуже часто ділиться із своїм рідним містом абсолютно безоплатно.

Критерієм визначення лауреатів була вагомість досягнень кандидатів у відповідній галузі протягом попереднього року, а також враховувалися досягнення за попередні роки.

Відзнаки лауреатам були вручені вже 31 грудня 2013 р., на пл. Інтернаціональній, під час святкування Нового року.